تبلیغات
وب‌نوشت احمدعلی شفیعی - در اینجا یکسری اطلاعات عمومی گذاشته ام.(1)

فکر کنید، بخواهید، احساس کنید تا به آن برسید...

در اینجا یکسری اطلاعات عمومی گذاشته ام.(1)

تاریخ:چهارشنبه بیست و نهم آبانماه سال 1387-ساعت 18 و 08 دقیقه و 01 ثانیه

پس چرا معده سوراخ نمی شود؟ اسیدی كه در معده انسان برای هضم غذا به كار می رود آنقدر قوی است كه حتی می تواند فلز روی را در خودش حل كند.

این هم از شگفتی های چشم: جالب است بدانید كه در زیر پلكها غده های وجود دارد كه اشك تولید  می كند. این غده علاوه بر خارج كردن گرد و خاك از چشم و مرطوب نگه داشتن آن با داشتن مواد ضد میكروبی باعث كشته شدن میكروبها نیز می شود.

همین قدر بدان كه: بنا بر دلایلی انسان هنگام خواب مقاومت بیشتری در برابر جریان برق از خود نشان می دهد!


جالب است بدانید كه بنابر آزمایشات متعددی كه توسط دانشمندان انجام شده موش ها از اتاقی كه در آن تلوزیون وجود دارد فراری هستند! این موضوع به خاطر صدای یكنواخت ترانسفورماتورهای تلوزیون و تصاویرو... نیست بلكه دلیل اصلی فرار موش ها این است كه آنها حساسیت زیادی نسبت به اشعه ی ایكس دارند این اشعه به صورت خفیف در اثر برخورد الكترونها بر صفحه ی فلورسان تلوزیون به وجود می آید. 

 

با وجود پیشرفت علم و دانش در سالهای اخیر یكی از مسائلی كه هنوز به علت آن پی برده نشده خواب است.بعضی از دانشمندان درباره علت خواب عقیده دارند كه وقتی بیدار هستیم نوعی ماده شیمیایی خاص به صورت پنهانی در مغز متمركز پیدا می كند و باعث می شود كه در انسان تمایل به خواب به وجود آید . در طول مدت خواب این مواد شیمیایی در بدن حل شده و در بعد از بیدار شدن شاداب و سر حالیم.  

بسیاری از دانشمندان پرنده شناس عقیده دارند اگر گنجشك چند ساعت متوالی در حال پرواز باشد و نتواند بنشیند و استراحت كند از شدت خستگی می میرد.

نابر محاسبه ی دانشمندان مجموع نمك در اقیانوس ها و دریا ها انقدر زیاد است كه می تواند سرار خشكی های كره ی زمین را قشری به ضخامت سیصد متر بپوشاند.             

سانسور وسیله ی بسیار مفید است كه برای انتقال و جابجایی افراد و وسایل به بالا و پایین استفاده می شود.آسانسور های وجود دارد كه در ساختمان های بسیار بلند و با سرعتی 500 متر در دقیقه حركت می كنند. (یا كمی بیشتر از 30 كیلومتر در ساعت) حركت می كنند. وقتی در اتومبیل نشسته اید شاید 30 كیلو متر در ساعت آهسته به نظر برسد اما این سرعت برای بالا و پایین رفتن یك آسانسور زیاد است. البته آسانسور ها می توانند با سرعت های بیش از این هم حركت كنند اما اغلب مردم از این سرعت ها می ترسند و اعتراض می كنند.    

ر استرالیا نوعی مار زندگی می كند كه از خطرناكترین مارهای جهان است . اگر نوع درشت این مار در حالت خشم یك گزش انجام دهد سم ترشح شده و برای كشتن 120 گوسفند و همین تعداد انسان با وزن متوسط كافی است.                                                                              

 

Admin Logo
themebox Logo